![Lykos Malagousia 2016](/media/k2/items/cache/bfea3555ad38fe476532c5b54f218c09_M.jpg)
Lykos Malagousia 2016
Η Μαλαγουζιά του Lykos Winery ανακηρύχθηκε κρασί πρεσβευτής στην κατηγορία κρασιά από «γηγενείς ποικιλίες » από την ΕΔΟΑΟ (Εθνική και Διεπαγγελματική Οργάνωση Οίνου και Αμπέλου) για τα έτη 2014-2016.
![](/images/PROIONTA/5-POTA/KRASI/MALAGOYZIA-KEIMENO.jpg)
Είμαστε περήφανοι και χαρούμενοι που μπορούμε να εκπροσωπούμε τον Ελληνικό αμπελώνα στο εξωτερικό με μια ξεχωριστή ποικιλία από τον Ευβοϊκό αμπελώνα της Καρύστου .
Το 2014 διακρίθηκε με το διπλό χρυσό μετάλλιο στον διεθνή διαγωνισμό CWSA.
Η Μαλαγουζιά μας για μια ακόμα φορά τα κατάφερε!!!!!
![](/images/items-photos/oie_oie_animation.gif)